PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96805}

Pod piracką banderą

Against All Flags
6,3 226
ocen
6,3 10 1 226
Pod piracką banderą
powrót do forum filmu Pod piracką banderą

Film spóźniony o dekadę

użytkownik usunięty

Gdyby film powstał z 10-15 lat wcześniej to może dało by się o nim więcej pozytywnego powiedzieć. Niestety jest to taki odgrzewany kotlet, nieziemsko wtórny w stosunku do pirackiego kina lat 30-tych i 40-tych. Wypuszczony w tym samym roku "Karmazynowy Pirat" ze swoim slapstickowym humorem i ewidentną umownością wypada nieporównywalnie lepiej. Maureen O'Hara niewątpliwie jest piękną kobietą a i zagrać coś tam potrafiła ale zupełnie nie przekonują mnie relacje między postacią graną przez nią a głównym bohaterem (no ale honor zwracając, w jakim filmie tego typu z lat 30-50 były one przekonujące?). Główny bohater też pozostawia wiele do życzenia, zdecydowanie Errol dał się zaszufladkować i w tym filmie jedynie coś tam przebłyskuje z jego dawnej chwały. Anthony Quinn jako big-ass-madafaka również wyjątkowo nijaki. Hmmm... W zasadzie to nijakie było wszystko w tym filmie. Po prawdzie to ostatnich 15 minut nie chciało mi się już oglądać i wysiedziałem je z musu.
No ale obejrzeć można, byle nie nastawiać się na "Kapitana Blooda" lat 50-tych.

ocenił(a) film na 6

Mam podobne odczucia.
Film nie jest zły, ale razi nijakością. Brak świeżych pomysłów na wszystko (fabuła, dialogi). To już
agonalne podrygiwania wyeksploatowanego do cna tematu. Próba nawiązania do złotej ery Hollywoodu,
ale średnio udana. Zresztą rok 1952 to już ewidentny kres tego typu produkcji (przynajmniej dobrych
produkcji, bo chały powstawały i będą powstawiać zawsze). Do głosu zaczęli dochodzić Europejczycy,
jak choćby kino "płaszcza i szpady" z francuskim "Fanfanem Tulipanem" na czele (zresztą puszczanym w tym
samym roku). "Tulipan" zrobił na świecie furorę o jakiej "Pod piracką banderą" mógł tylko śnić. I słusznie.

Z sentymentu daję 5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones