PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1017}

Niebezpieczne związki

Dangerous Liaisons
7,8 50 555
ocen
7,8 10 1 50555
8,1 18
ocen krytyków
Niebezpieczne związki
powrót do forum filmu Niebezpieczne związki

Pomimo, że była ona głównym czarnym charakterem w filmie, to wzbudzała ona głównie moją litość (zwłaszcza w końcówce). Odniosłam wrażenie, że tej jej zdolności manipulacyjne wypracowała sobie, by nie stać się pionkiem, popychadłem w czasach, gdy życie było usłane różnymi intrygami, a o kobiecych losach i przyszłości decydowali inni. Ten jej wybór stylu życia kosztował ją utracenie swojej miłości (bo co, by nie powiedzieć kochała Valmont'a) i otaczali ją ludzie, którzy tylko czekali na jej upadek.

natoludek

Radzę przeczytać książkę, chociaż nie widziałem filmu sądzę że książka lepiej oddaje postać de Merteuil. Nie wiem dlaczego mówisz że wzbudzała Twoją litość?

ocenił(a) film na 9
Maciek4

bo w gruncie rzeczy była samotna..ale mimo wszystko szukała, bardziej świadomie lub nie, "bratniej duszy" (tak mi się wydaje na podstawie jej relacji z Valmont'em) ..jednak to zgorzknienie i cynizm, wynikające z doskonałej znajomości realiów otaczającego jej świata, który pełen był intryg i "wilków w owczej skórze", utrzymywało ją w przeświadczeniu, że ujawnienie swoich prawdziwych intencji, uczuć, mogłoby ją kosztować bardzo wiele..

natoludek

Gdyby wykorzystywała swoją wiedzę i umiejętności po to, żeby nie być popychadłem i móc decydować o sobie, to co innego - ale ona dla przyjemności rujnowała ludziom reputację i niszczyła im życie, nie mając z tego nic prócz satysfakcji.

natoludek

O, nie. Nie szukała bratniej duszy. Warto przeczytać książkę, która szczegółowo wyjaśnia motywy bohaterów. Valmont był dla niej takim samym pionkiem jak wszyscy inni. A zwierzała mu się radośnie, bo miała na niego poważnego "haka". Posiadała o nim kompromitujące informacje i to takiej natury, że ich ujawnienie mogłoby doprowadzić do aresztowania Valmonta i końca jego kariery na francuskim dworze. Nic więcej nie wiadomo z książki, zapewne chodzi o coś co podpadało pod zdradę stanu. To i czego się miała bać? Że będąc w takim położeniu Valmont wyda jej intrygi i romanse? Natomiast uraziło ją do żywego odkrycie, że w jakimś stopniu jest on zdolny do miłości, czy może tylko zakochania i obdarzył tym uczuciem inną, którą uważała za gorszą od siebie. Tu jej podpadł na całego i robiła z niego durnia na ile umiała. Zorientował się dopiero po fakcie i okazało się, że w zasadzie sam z siebie nie jest dla niej równym przeciwnikiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones